Jesteś tutaj: Start

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Od 25 maja 2020 r. Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku wznawia swoją działalność z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie epidemii COVID-19....

Czytaj to...

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych...

Czytaj to...

.Konkurs plastyczny.

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny – przedłużenie terminu dostarczenia prac! Szanowni Państwo W związku z napływającymi do nas prośbami o przedłużenie terminu dostarczania prac na Konkurs Plastyczny ogłoszony z   okazji 30-lecia samorządu terytorialnego pn. „Piękno naszej gminy oczami mieszkańca” pragniemy poinformować,...

Czytaj to...

Uruchomienie oddziału przedszkolnego

W związku z Rozporządzeniem MEN z dnia 29.04.2020 r. (poz. 780) dyrektor uruchamia od 11. 05.2020 r. oddział przedszkolny: W pierwszej kolejności dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu, realizujący zadania związane z...

Czytaj to...

.Jesienny rajd.

Jesienny rajd

"Barwy jesieni"     Coroczną tradycją naszej szkoły jest rajd pieszy "Barwy jesieni", w którym biorą udział uczniowie klas1, 2 i 3. Celem rajdu jest umożliwienie dzieciom poznawania naturalnych ekosystemów w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym, uwrażliwienie na piękno...

Czytaj to...

.Pełna miska dla schroniska.

Pełna miska dla schroniska

Akcja „Pełna miska dla schroniska”       W naszej szkole uczymy odpowiedzialności i wrażliwości na los innych- chorych, słabszych czy pokrzywdzonych. Nie obcy jest nam również los bezpańskich psów i kotów przebywających w schronisku dla zwierząt....

Czytaj to...

22 listopada 2011 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI, która została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Wydarzenie uświetniły panie Joanna Krzowska, Natalia Stańczuk, Danuta Horszczaruk oraz Marta Ćwik .
Panie wchodząc do sali rozpoczęły wróżby andrzejkowe. Pani Joanna Krzowska oraz pani Marta Ćwik brały czynny udział w przeprowadzeniu wróżb.
Przy swoich stolikach przeprowadzały przenajróżniejsze wróżby tj. „wróżba z butelką”, która przepowiadała co nas czeka w przyszłości, czy też wróżba z kubeczkami, dzięki której uczniowie mogli się dowiedzieć czy zmienią stan cywilny.
Zorganizowano również wróży gdzie uczniowie losowali numerek lub kolor, pod którymi kryły się różne przestrogi.

Cały artykuł

Dzień 27 października 2011 roku był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów naszej szkoły.
W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku.
W tym ważnym wydarzeniu pierwszakom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie młodszych klas. Obrzędu pasowania na ucznia dokonał Pan Dyrektor Andrzej Stanicki.

Cały artykuł

Jesienny festyn „Żyj zdrowo i sportowo”

 

W Orchówku „Pod Kiszarnią”,  dniu 6 października 2011r., dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z rodzicami, uczestniczyły w zabawach i konkursach promujących zdrowie.

Ruch na świeżym powietrzu, zabawy z wykorzystaniem darów jesieni, konkurencje sportowe dla rodziców i dzieci rozwijające ogólną sprawność fizyczną – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez nauczycieli.

 

Cały artykuł

VI Szkolne Biegi Przełajowe „Wstęga Bugu”

20 września 2011 r. na błoniach orchowskich, nieopodal Bugu, odbyły się VI Szkolne Biegi Przełajowe „Wstęga Bugu” zorganizowane przez p. Dominika Dejera- nauczyciela wychowania fizycznego i przy udziale Rady Rodziców. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła około 120 uczestników do startu w 8  biegach podzielonych na kategorie wiekowe. Obecność i doping całego Grona Pedagogicznego pod wodzą dyrektora p. Andrzeja Stanickiego oraz kolegów i koleżanek z innych klas zachęcała do rywalizacji między uczniami .

Serdecznie podziękowania należy skierować do wszystkich uczestników tej imprezy za sportową walkę i kibicom za miłą atmosferę na zawodach.

Cały artykuł

1 września 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012 .

Obchody uroczystości poprzedziła Msza  Św. w kościele pod wezwaniem św. Jana Jałmużnika w Orchówku, podczas której nastąpiła intronizacja relikwii błogosławionego Jana Pawła II i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Cały artykuł

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2020

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.