Jesteś tutaj: Start

Zakończenie roku szkolnego

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W związku z zaistniałą sytuacją COVID – 19 uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 nie odbędzie się. Rodziców lub uczniów zapraszamy po odbiór świadectw, z jednoczesnym zwrotem pełnych kompletów podręczników, zbiorów zadań oraz pozostałych zaległości...

Czytaj to...

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Od 25 maja 2020 r. Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku wznawia swoją działalność z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie epidemii COVID-19....

Czytaj to...

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych...

Czytaj to...

.Konkurs plastyczny.

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny – przedłużenie terminu dostarczenia prac! Szanowni Państwo W związku z napływającymi do nas prośbami o przedłużenie terminu dostarczania prac na Konkurs Plastyczny ogłoszony z   okazji 30-lecia samorządu terytorialnego pn. „Piękno naszej gminy oczami mieszkańca” pragniemy poinformować,...

Czytaj to...

Uruchomienie oddziału przedszkolnego

W związku z Rozporządzeniem MEN z dnia 29.04.2020 r. (poz. 780) dyrektor uruchamia od 11. 05.2020 r. oddział przedszkolny: W pierwszej kolejności dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu, realizujący zadania związane z...

Czytaj to...

.Jesienny rajd.

Jesienny rajd

"Barwy jesieni"     Coroczną tradycją naszej szkoły jest rajd pieszy "Barwy jesieni", w którym biorą udział uczniowie klas1, 2 i 3. Celem rajdu jest umożliwienie dzieciom poznawania naturalnych ekosystemów w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym, uwrażliwienie na piękno...

Czytaj to...

Jesienny festyn „Żyj zdrowo i sportowo”

 

W Orchówku „Pod Kiszarnią”,  dniu 6 października 2011r., dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z rodzicami, uczestniczyły w zabawach i konkursach promujących zdrowie.

Ruch na świeżym powietrzu, zabawy z wykorzystaniem darów jesieni, konkurencje sportowe dla rodziców i dzieci rozwijające ogólną sprawność fizyczną – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez nauczycieli.

 

Cały artykuł

VI Szkolne Biegi Przełajowe „Wstęga Bugu”

20 września 2011 r. na błoniach orchowskich, nieopodal Bugu, odbyły się VI Szkolne Biegi Przełajowe „Wstęga Bugu” zorganizowane przez p. Dominika Dejera- nauczyciela wychowania fizycznego i przy udziale Rady Rodziców. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła około 120 uczestników do startu w 8  biegach podzielonych na kategorie wiekowe. Obecność i doping całego Grona Pedagogicznego pod wodzą dyrektora p. Andrzeja Stanickiego oraz kolegów i koleżanek z innych klas zachęcała do rywalizacji między uczniami .

Serdecznie podziękowania należy skierować do wszystkich uczestników tej imprezy za sportową walkę i kibicom za miłą atmosferę na zawodach.

Cały artykuł

1 września 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/ 2012 .

Obchody uroczystości poprzedziła Msza  Św. w kościele pod wezwaniem św. Jana Jałmużnika w Orchówku, podczas której nastąpiła intronizacja relikwii błogosławionego Jana Pawła II i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Cały artykuł

27 maja Otwarte Mistrzostwa Gminy Hańsk pod patronatem Starosty włodawskiego. Na zawodach tych wystartowało aż 8 szkół podstawowych, co sprawiło, że poziom zawodów został zachowany na wysokim poziomie. Uczniowie ze naszej szkoły w końcowej klasyfikacji zajęli III lokatę niewiele przegrywając z gospodarzami oraz SP3 Włodawa.

 

Cały artykuł

26 maja „ Dzień Matki”

23 maja z okazji „Dnia Matki” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku został przeprowadzony konkurs przez Samorząd Szkolny klas IV-VI. Klasy młodsze miały za zadanie narysować „portret mamy”. Wpłynęło wiele prac , z których została zrobiona wystawa na korytarzu szkolnym. Należy  szczególne wyróżnić Oddział Przedszkolny wraz z opiekunem panią Celiną Byczik, który najliczniej wziął udział w konkursie a prace naprawdę były piękne. Klasy starsze w konkursie maiły do napisania wiersz dla mamy i te wiersze również znalazły się na wystawie obok portretów. Dziękujemy klasom starszy również za wzięcie u działu w konkursie, co prawda nie tak licznie jak młodsze klasy, ale liczy się efekt prac, a wiersze trzeba przyznać też były ciekawe.

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2020

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.