Jesteś tutaj: Start

Sukcesy sportowe i nie tylko

27 maja Otwarte Mistrzostwa Gminy Hańsk pod patronatem Starosty włodawskiego. Na zawodach tych wystartowało aż 8 szkół podstawowych, co sprawiło, że poziom zawodów został zachowany na wysokim poziomie. Uczniowie ze naszej szkoły w końcowej klasyfikacji zajęli III lokatę niewiele przegrywając z gospodarzami oraz SP3 Włodawa.

 

Na zawodach tych zdobyliśmy sporo indywidualnych sukcesów. Niesamowitym biegiem na dystansie 300m popisał się Paweł Stolarski wygrywając z wynikiem 45s. gdzie jego przewaga nad drugim zawodnikiem wyniosła aż 10s., co jest nokautem w biegu sprinterskim. Zawodniczka z klasy III Sara Czelej w rywalizacji ze starszymi koleżankami również nie miała sobie równych na tym samym dystansie, co Paweł Stolarski. Oprócz zwycięstw indywidualnych mieliśmy sporo powodów do dumy za sprawą reszty zawodników: drugie miejsca zajęli: Paweł Stolarski – skok w dal, sztafeta 4x100m (Paweł Stolarski, Damian Głogowski, Dominika Kapluk, Kamila Kazimiruk), Krystian Piekłoś – 60m, Martyna Czoboda – rzut piłeczką palantową. Trzecie miejsca: Mikołaj Kotyra – 60m, Filip Fajks – 60m. Czwarte miejsca: Paulina Nahuluk – 300m, Gracjan Kwiatkowski – 300m, Kamila Kazimiruk – 300m, Krystian Piwoński rzut piłeczką palantową.

 

1 czerwca na boisku Orlik przy SP 3 Włodawa został rozegrany turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Włodawa. W tym turnieju młodzież z Orchówka wygrała wszystko, co było do wygrania. Rozpoczęliśmy od tryumfu w kategorii klas I – III. Następnie rozpoczął się turniej klas IV – VI, w którym nasz drugi skład pod nazwą SP Orchówek B niestety po zaciętym meczu przy ulewnym deszczu uległ SP3 Włodawa B w rzutach karnych. Remisem 1:1 zakończył się finał pomiędzy SP Orchówek A – SP3 Włodawa A w który nasz zespół prowadził przez całe spotkanie, lecz stracił bramkę w ostatniej minucie. W rzutach karnych został rozstrzygnięty również i ten mecz, ale tym razem na korzyść zawodników z Orchówka. Najlepszy zawodnikiem zwycięskiej drużyny bez konkurencyjnie został Damian Głogowski strzelając niemal wszystkie bramki zespołu w całym turnieju.

26 maja w Szkole Podstawowej w Różance odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Informatyczny gdzie nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce drużynowo w składzie: Mateusz Łubkowski, Paweł Stolarski i Paweł Wójcik.

Natomiast indywidualnie Mateusz Łubkowski zajął również pierwsze miejsce a Paweł Wójcik -  trzecie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.