Jesteś tutaj: Start

Rocznica napaści ZSSR na Polskę

 

17 września - rocznica napaści ZSRR na Polskę

 

17 września 2013 roku zaprosiliśmy do naszej szkoły na spotkanie z uczniami i gronem pedagogicznym kombatanta pana Tomasza Korneluka, który dzielił się z młodymi ludźmi swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej.

Kombatant opowiadał uczniom o swoich wojennych przeżyciach. Wspominał wkroczenie wojsk radzieckich do Polski 17 września 1939 roku. Opowiadał o tym, jakie represje spotykały później również jego bliskich. Młodzież miała możliwość zadawania pytań,  z czego skrzętnie korzystała.

Musimy pamiętać o wydarzeniach z tamtych lat, aby były one dla nas przestrogą i drogowskazem na dalsze lata. Spotkanie z Kombatantem było dla nas wspaniała lekcją historii i patriotyzmu.


Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.