Obchody Święta Niepodległości.

Rocznica odzyskania niepodległości jest na stałe zapisana w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Orchówku. W tym roku szkolnym uroczystość z tej okazji przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Joanny Krzowskiej oraz p. Małgorzaty Sakowicz. Cała szkoła przepełniona była podniosłym nastrojem, wszędzie barwy narodowe i ojczyste symbole. Po raz kolejny uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze daty oraz okoliczności upadku i podźwignięcia się państwa polskiego. Wierszem i piosenką uczcili pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Przygotowaną przez uczniów piękną i wzruszającą lekcję historii obejrzeli również rodzice, którzy mogli podziwiać umiejętności recytatorskie i wokalne swoich pociech.

Oprócz uroczystej akademii w szkole zorganizowano festiwal pieśni patriotycznych, którego inicjatorką i organizatorką była p. Małgorzata Sakowicz. Wszyscy uczniowie od klas O do VI z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do prezentacji wybranej pieśni patriotycznej. Za udział w festiwalu uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.