Akademia

UROCZYSTA AKADEMIA

OKAZJI 221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest na stałe zapisana w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku. 30 kwietnia 2012 roku kilka mi

nut po 11 odbyła się uroczysta akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięło udział Grono Pedagogiczne, klub przedszkolaka, oddział przedszkolny oraz uczniowie z klas I – VI.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie klasy VI pod opieką polonistki

p. Mirosławy Mejer i muzycznego wsparcia p. Małgorzaty Sakowicz, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Młodzi aktorzy potwierdzili swą grą i słowami, iż postanowienia Konstytucji 3 Maja były niezwykle ważne i postępowe, jednocześnie miały być rachunkiem dla chylącej się ku upadkowi ojczyzny.

Całość przedstawienia przeplatana była recytacją oraz pieśniami patriotycznymi. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem. Wszyscy w ciszy i spokoju, jak też w radosnym nastroju z uwagą uczestniczyli w tej ważnej lekcji historii.

Akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała na celu pokazanie uczniom, że Polacy od zawsze z powagą i honorem podchodzili do upamiętnienia i czczenia wydarzeń, które wiązały się z historią naszego kraju. Uświadomienie przy tym, że nie można zapominać o przeszłości, bo na niej buduje się przyszłość.