Jesteś tutaj: Start

Uroczyste otwarcie hali sportowej

 

Uroczyste otwarcie hali sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku.


18 maja 2012 r. uroczyście oddano do użytku halę sportową wraz z boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Orchówku. Uroczystość rozpoczęto mszą św. w kościele pw. św. Jana Jałmużnika w Orchówku. Uroczystości inauguracyjne zbiegły się z piątą rocznicą nadania szkole imienia „ Jana Pawła II” .

Oficjalne uroczystości rozpoczął wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, witając przybyłych gości, wśród których byli: Anna Glijer- doradca polityczny Joanny Muchy- Ministerstwo Sportu, Monika Szlagowska- kuratorium oświaty w Lublinie, Krzysztof Grabczuk- wicemarszałek województwa lubelskiego, Edward Łągwa- wicestarosta włodawski, Bartłomiej Zwolakiewicz- asystent Posłanki do Parlamentu Europejskiego Leny Kolarskiej Bobińskiej.

Symbolicznego otwarcia obiektów sportowych, poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Krzysztof Grabczuk, Tadeusz Sawicki, Andrzej Stanicki- dyrektor szkoły, uczennica Natalia Mykitiuk, Anna Glijer oraz Bartłomiej Zwolakiewicz.  Poświęcenia obiektów dokonali o. Andrzej Krawczyk- proboszcz parafii w Orchówku oraz ks. Jerzy Ignaciuk- proboszcz parafii prawosławnej we Włodawie.

W trakcie uroczystości przedstawiono zarys historii Orchówka i miejscowej szkoły oraz wyróżniono osoby, których wkład pracy przyczynił się do powstania hali sportowej. Oficjalną część zakończyło wręczenie przez wójta Tadeusza Sawickiego symbolicznego klucza do obiektów sportowych dyrektorowi szkoły- Andrzejowi Stanickiemu, oddając tym samym obiekt w ręce dzieci.

Po części oficjalnej dzieci ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Włodawa zaprezentowały program artystyczny. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Orchówku, Różance, Żukowie, Korolówce oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

Organizatorzy zapewnili również atrakcje sportowe, a wśród nich rozgrywki międzyszkolne oraz mecz piłki nożnej pomiędzy urzędnikami UG Włodawa a nauczycielami SP Orchówek. Skład drużyny nauczycieli: Mirosława Mejer, Teresa Paszkiewicz, Natalia Stańczuk, Dominik Dejer, Bogusław Nahuluk, Andrzej Stanicki. Mecz sędziował Janusz Borodijuk.

W czasie rozgrywek  był czas na zwiedzanie obiektów sportowych i szkoły oraz wpis do księgi pamiątkowej.

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.