Szkoła bez przemocy

W dniu 6 czerwca obchodziliśmy dzień „Szkoły bez Przemocy” . Był to finał całorocznego programu w którym nasza szkoła uczestniczyła od października 2011.

Wszyscy uczniowie z klas I – VI przygotowali się do konkursu „Radosna twórczość przeciwko agresji i przemocy”. Każda klasa zaprezentowała przed publicznością wiersz oraz piosenkę.

W jury pod przewodnictwem Pana Dyrektora Andrzeja Stanickiego zasiadła Pani Teresa Paszkiewicz oraz Pani Mirosława Mejer.

Komisja oceniała zgodność utworów z tematyką, estetykę wykonania oraz zaangażowanie wszystkich uczniów z klasy. Istotne było również przebranie uczniów i wychowawcy w kolorze czerwonym.

III miejsce zajęła klasa  IV której wychowawcą jest Pan Dominik Dejer

II miejsce zajęła klasa I Pani Ewy Symoniuk

I nagrodę zdobyła klasa III której wychowawcą jest Pani Krystyna Filipek.

Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienie i nagrody pocieszenia.

Nagrody ufundowała Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie.

Następnie wszyscy uczniowie uroczyście wygłosili Apel przeciwko agresji i przemocy.

Kolejnym punktem programu był Happening.

Uczniowie klas I – VI ubrani na czerwono i przyozdobieni czerwonymi balonikami wraz z wychowawcami przemaszerowali ulicami Orchówka. Dzieci niosąc transparenty głosiły hasła i śpiewały piosenki przeciwko agresji i przemocy.

Dzień „Szkoły bez Przemocy” przygotowała Pani Celina Byczik oraz Pani Anna Paciorkowska – inicjatorki programu  „Szkoła bez Przemocy” w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Orchówku w roku szkolnym 2011/2012.