Jesteś tutaj: Start

Warsztaty w Hołownie

 

 

Warsztaty w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie, jak zwykle, dostarczyły dzieciom wiele atrakcji. Wycieczkę rozpoczęła wizyta w wiejskiej zagrodzie u hodowcy ptactwa polnego. Uczniowie podziwiali przepięknie upierzone bażanty, przepiórki, kaczki, papużki oraz inne zwierzęta. podczas warsztatów pięcio i sześciolatki poznały proces powstawania chleba –„ od ziarenka do bochenka”.Niezwykle absorbującą czynnością było tu młócenie cepem,  mielenie ziarna w żarnach oraz własnoręczne wykonanie rogalików. Wiele radości przyniosło wykonywanie prac związanych z praniem na tarze, czy prasowanie żelazkiem na węgiel oraz próby dojenie krowy.

Dużą popularnością cieszył się też  udział w obróbce lnu - od pozyskania roślin do wytworzenia płótna. Zaciekawiły nas nazwy urządzeń, narzędzi i czynności towarzyszących obróbce lnu. Nie lada atrakcją były też stroje, które przeniosły wszystkich w dawne czasy.

Na zakończenie dzieci zjadły przepyszne kiełbaski – upieczone w piecu chlebowym.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.