Jesteś tutaj: Start

Dzień Nauczyciela

Za trud, za serce, za poświęcenie -  dziękujemy!!!

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku

15 października 2012r.  o godzinie 12.00 odbyła się w naszej szkole w sali gimnastycznej - uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie , nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji .Na tę uroczystość zostały zaproszone Panie Emerytki, o. Wojciech Gwiazda- nasz proboszcz oraz p. Andrzej Kratiuk- sekretarz Gminy Włodawa.

Młodzież szkolna prezentowała się wspaniale , bo tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Uroczystość przygotowały dzieci z koła teatralnego pod opieką pań: Małgorzaty Sakowicz, Mirosławy Mejer i Ewy Marciochy. Pierwsza część przedstawienia dotyczyła życia szkoły, uczniowie na wesoło pokazali ciekawostki z niektórych lekcji. Po wspaniałym występie artystycznym przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali wiersze z życzeniami dla nauczycieli, następnie dzieci wręczyły wszystkim pedagogom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom słodkie upominki i odśpiewały gromkie  „Sto lat”.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Sekretarz Gminy Włodawa- p.Andrzej Kratiuk, który życzył wszystkim pracownikom oświaty i emerytom  dużo zdrowia, miłości i cierpliwości oraz wręczył dyrektorowi nagrodę Wójta Gminy Włodawa za działalność oświatową i rozwój infrastruktury szkoły.

W następnej kolejności pan dyrektor wręczył nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Wśród wyróżnionych znaleźli się: p. Dominik Dejer- za krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci poparte wysokimi wynikami na zawodach lekkoatletycznych  różnego szczebla; p. Anna Stupnicka, p. Krystyna Filipek, p. Celina Byczik, p. Anna Sołtan, p. Ewa Marciocha, p. Joanna Krzowska, p. Danuta Horszczaruk,              p. Małgorzata Sakowicz, p. Teresa Paszkiewicz- za szczególną działalność dydaktyczno- wychowawczą.

Następnie zabrał głos p. Marek Ostrowski- Prezes Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego we Włodawie, który złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i odznaczył Złotą Odznaką ZNP panie Krystynę Filipek i Teresę Paszkiewicz. Po tej miłej niespodziance głos zabrała p. Maria Chomontowska- emerytka, która złożyła wszystkim życzenia zdrowia, radości i cierpliwości oraz wręczyła Panu Dyrektorowi kwiat- żyworódkę, który ma mu pomóc w powrocie do zdrowia. Na tym cała uroczystość zakończyła się i uczniowie  rozeszli się do klas.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.