Jesteś tutaj: Start

Festiwal Pieśni Patrotycznej

12 listopada w holu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku odbył się II Festiwal Pieśni Patriotycznej. Impreza zorganizowana została przez p. Małgorzatę Sakowicz i Samorząd Uczniowski. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i prywatnych sponsorów.

 

Pieśni patriotyczne należą do tej grupy pieśni, które stają się coraz bardziej „historią”, szczególnie dla kolejnego pokolenia Polaków. Stąd narodził się pomysł takiego konkursu, by poprzez zabawę ocalić je od zapomnienia  i sprawić, by stały się łącznikiem między tradycją a teraźniejszością.

Festiwal rozpoczął się o godz. 12.00 krótkim wprowadzeniem o najważniejszym święcie dla narodu polskiego, jakim było odzyskanie niepodległości 11 listopada 1918 r., następnie prowadzący przedstawili Jury, w skład którego weszli:

  • p. dyrektor Andrzej Stanicki
  • p. Anna Paciorkowska
  • p. Marta Ćwik

Prezentacje festiwalowe rozpoczął występ Klubu Przedszkolaka, który wykonał piosenkę- „Płynie Wisła, płynie” . Trzeba nadmienić, iż dzieci były ubrane w piękne stroje krakowskie, co podniosło jeszcze bardziej walory artystyczne tego występu. W dalszej kolejności młodzi artyści prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I- III i klasy IV- VI i w dwóch kategoriach wykonawczych, jako soliści i zespoły. W sumie wzięło udział blisko 100 osób.

Komisja konkursowa oceniając występy dzieci brała pod uwagę:

- znajomość tekstu i poprawność dykcji

- poprawność muzyczną

- muzykalność i walory głosowe

- postawę i ogólne wrażenie artystyczne podczas wykonywania pieśni

Wyniki przesłuchań:

  • Przedszkole:

Klub Przedszkolaka- I miejsce

Oddział Przedszkolny 5- latki – I miejsce

Oddział Przedszkolny 6- latki – I miejsce

 

  • Klasy  I – III :  ZESPOŁY

Wiktoria Pisiewicz  i Patrycja Grabowicz – I miejsce

Klasa I – II miejsce

Klasa III – III miejsce

 

  • Klasy I- III : SOLIŚCI

Laura Dudzińska – I miejsce

 

  • Klasy IV – VI : ZESPOŁY

Marek Sakowicz i Mateusz Jakubik – I miejsce

Sara Czelej, Martyna Zelent i Klaudia Szczepanik- II miejsce

Mikołaj Kotyra, Szymon Buchman i Piotr Łagoda- II miejsce

Marta Bielecka i Weronika Grabowicz – III miejsce

 

  • Klasy IV – VI : SOLIŚCI

Weronika Kratiuk – I miejsce

Martyna Sosińska – II miejsce

Mikołaj Stupnicki – III miejsce

 

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.