Jesteś tutaj: Start

150 Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego

 

UROCZYSTA AKADEMIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II     W ORCHÓWKU Z OKAZJI 150  ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego jest na stałe zapisana w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku. Dnia 30 stycznia 2013 roku kilka minut po godzinie 8 odbyła się uroczysta akademia z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W uroczystości wzięło udział Grono Pedagogiczne, klub przedszkolaka, oddział przedszkolny oraz uczniowie z klas I – VI.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy V pod opieką polonistki p. Mirosławy Mejer i muzycznego wsparcia p. Małgorzaty Sakowicz, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Młodzi aktorzy potwierdzili swą grą i słowami, iż Powstanie Styczniowe było jednym z największych i najdłużej trwających zrywów podczas 123 letniej walki  o wolność Ojczyzny.

Całość przedstawienia przeplatana była recytacją oraz pieśniami patriotycznymi. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem. Wszyscy w ciszy i spokoju, jak też w radosnym nastroju z uwagą uczestniczyli w tej ważnej lekcji historii.

Akademia z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego miała na celu pokazanie uczniom, że Polacy od zawsze z powagą i honorem podchodzili do upamiętnienia     i czczenia wydarzeń, które wiązały się z historią naszego kraju. Uświadomienie przy tym, że nie można zapominać o przeszłości, bo na niej buduje się przyszłość.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.