Jesteś tutaj: Start

3 Maja

 

UROCZYSTA AKADEMIA

Z OKAZJI 222 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

Nasza szkoła dba o tradycje i promuje postawy patriotyczne. Przejawem tego są obchody świąt i rocznic państwowych.

30  kwietnia 2013 roku kilka minut po godz. 8 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II   w Orchówku odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, W uroczystości wzięło udział Grono Pedagogiczne, klub przedszkolaka, oddział przedszkolny oraz uczniowie z klas I – VI.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy V pod opieką polonistki  p. Mirosławy Mejer i muzycznego wsparcia p. Małgorzaty Sakowicz, zaprezentowali program artystyczny. Młodzi artyści potwierdzili swą grą i słowami, iż postanowienia Konstytucji                 3 Maja były niezwykle ważne  i postępowe, jednocześnie miały być rachunkiem dla chylącej się ku upadkowi ojczyzny.

Całość przedstawienia przeplatana była recytacją oraz pieśniami patriotycznymi. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem. Wszyscy w ciszy i spokoju, jak też w radosnym nastroju , z uwagą uczestniczyli w tej ważnej lekcji historii.

Akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała na celu pokazanie uczniom, że Polacy od zawsze z powagą i honorem podchodzili do upamiętnienia               i czczenia wydarzeń, które wiązały się z historią naszego kraju. Uświadomienie przy tym, że również dziś, w czasach wydawałoby się, niezwykle stabilnych i jednocześnie nowoczesnych, nie można zapominać o przeszłości, bo na niej buduje się przyszłość.

Uroczystość ta miała zmienić nastawienie uczniów do poznawania historii, pokazać im, iż to, co wydarzyło się ponad dwa wieki temu jest tak naprawdę częścią każdego z nas.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.