Dzień Patrona Szkoły- Jana Pawła II
VI rocznica nadania szkole imienia

17 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.

O godz.11:15 uroczyście, z pocztem sztandarowym, przeszliśmy do kościoła p.w. św. Jana Jałmużnika w Orchówku, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą celebrował o. Wojciech Gwiazda- proboszcz. Po zakończonej Mszy św. miała miejsce druga część uroczystości.

Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Katarzyny Kratiuk i Małgorzaty Sakowicz przygotowali krótką część artystyczną. Dzieci zaprezentowały zebranym montaż słowno-muzyczny. Wszyscy mogliśmy powspominać czasy, kiedy Jan Paweł II był z nami.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, sekretarz gminy Andrzej Kratiuk, radna gminy Maria Grabarczuk, dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr2 we Włodawie Dariusz Semeniuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żukowie Jan Daniłosio.

Po zakończonej części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor. W swoim wystąpieniu nawiązywał do nauk głoszonych przez Papieża Polaka i podkreślił, iż powinien być On dla nas wszystkich wzorem do naśladowania.

Na zakończenie, Pan Dyrektor podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na słodki poczęstunek.