„Biblioteki szkolne – bramy do życia”

W ramach październikowego Święta  Bibliotek Szkolnych obchodzonego
w tym roku  pod hasłem „Biblioteki szkolne – bramy do życia”,  biblioteka nasza przygotowała kilka wydarzeń i atrakcji dla swoich czytelników.

Od 10 do 16 października  zorganizowany został „Tydzień pisania listów”
w związku ze świętem poczty. Uczniowie przez tydzień pisali listy, które dostarczone zostały do adresatów (uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły).

Zorganizowany został również konkurs plastyczno – literacki, promujący ulubione książki naszych czytelników. Napłynęło wiele kolorowych prac,
które zaprezentowano na wystawie pt.: „Książki,  które lubimy”

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak akcja „Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania”.

Wielu czytelników przyniosło przeczytane już książki ze swoich domowych  biblioteczek. Z nich zorganizowana została wystawka i  każdy mógł wybrać - coś dla siebie  by doposażyć własną biblioteczkę.