Jesteś tutaj: Start

Święto Niepodległości

Dzisiaj wielka jest rocznica –

jedenasty listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Narodowe Święto Niepodległości jest na stałe zapisane w kalendarzu świąt i uroczystości Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II  w Orchówku.   96 rocznicę odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystą Mszą świętą i akademiami w kościele i szkole. Wszyscy przypomnieliśmy sobie dzieje naszego narodu. Na zawsze pozostaniemy wdzięczni walczącym rodakom, za życie w wolnym kraju, w niepodległej Polsce.

W tym roku szkolnym uroczystość z tej okazji przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Joanny Krzowskiej i  p. Małgorzaty Sakowicz. Cała szkoła przepełniona była podniosłym nastrojem, wszędzie barwy narodowe i ojczyste symbole. Po raz kolejny uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze daty oraz okoliczności upadku i podźwignięcia się państwa polskiego. Wierszem i piosenką uczcili pamięć  tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Przygotowaną przez uczniów piękną i wzruszającą lekcję historii obejrzeli również rodzice, nauczyciele i cała społeczność Orchówka, którzy mogli podziwiać umiejętności recytatorskie i wokalne uczniów szkoły.

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.