Ślubowanie

W dniu 8 listopada 2013, odbyła się w naszej szkole doniosła uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku.

Najmłodsi uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Duże zaskoczenie wywołało pojawienie się na sali  „Duszków Szkoły”, które nie chciały przyjąć „maluchów” do grona uczniów.

Na szczęście, wszyscy zebrani na sali rodzice, nauczyciele i uczniowie zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Nastąpiła najważniejsza chwila tego wydarzenia– złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Aktu pasowania na uczniów dokonał pan dyrektor Andrzej Stanicki. Następnie uczniowie klasy III wręczyli młodszym kolegom upominek- ogromny rożek z cukierkami. Po występach nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Pierwszoklasistom życzymy radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w naszej szkole!