Dzień patrona

"Leć muzyczko do niebiańskiej krainy, powiedz Bogu, że Go za to wielbimy…"

Święto Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II

19 maja 2014 roku

Nauczanie Papieża przepełnione było miłością i radością. Zawsze powtarzał, że Bóg jest miłosierny i że kocha wszystkich ludzi. Kierował do nas niezwykłe wskazówki,  np. „Zwyciężajcie nienawiść – miłością, nieprawdę – prawdą, przemoc – cierpieniem.”

Uroczystości szkolne rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą, którą odprawił nasz O. Proboszcz- Wojciech Gwiazda. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, dyrekcja i rodzice. Miłą niespodzianką była obecność sekretarza gminy Włodawa- p. Andrzeja Kratiuka. Po skończonej Eucharystii wszyscy mogli ucałować relikwię św. Jana Pawła II. Następnie młodzież z klasy V, pod opieką pań Joanny Krzowskiej i Małgorzaty Sakowicz zaprezentowała montaż słowno- muzyczny przypominający najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego Polaka.

Na zakończenie o. Proboszcz i p. Dyrektor podziękowali za wspólną modlitwę i przygotowanie uroczystości. Podniesieni na duchu, w radosnym pochodzie, który prowadził sztandar uczniowie powrócili do szkoły.