Jesteś tutaj: Start

Narodowe czytanie

NARODOWE CZYTANIE  „TRYLOGII" HENRYKA SIENKIEWICZA

 

 

W sobotę 6 września o godzinie 10.30 w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Susznie odbyło się publiczne Narodowe Czytanie ,,Trylogii" Henryka  Sienkiewicza, zainicjowane przez  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do akcji przyłączyli się nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku, którzy czytali dwa fragmenty: „Obrona Kamieńca” oraz „ Śmierć i pogrzeb Wołodyjowskiego”. W roli lektorów wystąpili: Dyrektor Szkoły -  Andrzej Stanicki, Proboszcz Parafii św. Jana Jałmużnika w Orchówku – Wojciech Gwiazda, Anna Sołtan, Krystyna Filipek, Mirosława Mejer, Ewa Marciocha, Małgorzata Sakowicz, Celina Byczik, Teresa Paszkiewicz i Arkadiusz Woliński.Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.