Nie narkotykom...

W dniach od 24 września do 3 października  w naszej szkole realizowany był program  „Nie  narkotykom, dopalaczom i wszelkim innym używkom”. Celem programu było:

- uświadomienie dzieciom negatywnych skutków, które  niesie za sobą zażywanie narkotyków, dopalaczy  i wszelkich innych używek;

- kształtowanie postaw asertywnych wśród dzieci- „Nie każdy cukierek jest słodki”.

Główną atrakcją programu była wycieczka do: Romanów  – Muzeum J.I. Kraszewskiego; Kodeń – Sanktuarium MB Kodeńskiej;Kostomłoty –  Cerkiew Unicka;Jabłeczna – Monastyr.Uczestnicy wycieczki  poznali  piękno  „Małej ojczyzny”: tradycję, historię, religię oraz kulturę.

Zdobyta wiedza podczas realizacji programu posłuży jako inspiracja  do życia w  zgodzie z naturą i dbałością o własne zdrowie.

Koordynatorem programu była Teresa Paszkiewicz, współrealizatorami pielęgniarka szkolna, wychowawcy oraz dyrektor szkoły.