Jesteś tutaj: Start

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orchówku jest realizatorem projektu "Zapasy sportem wszystkich dzieci – Zapasy w szkołach" prowadzonego przez Polski Związek Zapaśniczy i Ministerstwo Sportu i Turystyki.  W ramach projektu w dniu 05.12.2014 r. w hali sportowej w Orchówku odbędą się zawody z elementami zapasów na które przyjadą reprezentacje szkół podstawowych z Rudej Huty k/Chełma, SP im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej k/Dębicy, SP nr 20 w Kielcach. W turnieju nie zabraknie również reprezentacji SP w Orchówku, której opiekunem jest nauczyciel wychowania fizycznego Arkadiusz Woliński.

Podczas zawodów młodych adeptów zapasów mają dopingować goście specjalni znani i zasłużeni dla Polskiego sportu i Polskich zapasów - wicemistrz Olimpijski z Seulu Andrzej Głąb, Mistrz Świata i Europy, trzykrotny Olimpijczyk Dariusz Jabłoński, Trener Kadry Narodowej Kobiet w zapasach  Jan Godlewski, były Trener Kadry Narodowej Kadetów i założyciel Włodawskich zapasów Zenon Nizioł, trener Kadry Wojewódzkiej Młodzików Robert Lenart, wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego ds. szkolenia młodzieży Mieczysław Czwaliński, Andrzej Korneluk pierwszy w historii włodawskich zapasów Mistrz Polski z 1977 roku, a zarazem rodowity mieszkaniec Orchówka. Wielokrotny reprezentant Kadry Narodowej  seniorów Jacek Chęć, Tadeusz Kowalski najbardziej utytułowany zawodnik włodawskich zapasów trzynastokrotny Mistrz Polski seniorów, srebrny medalista Mistrzostw Świata juniorów i wicemistrz Europy Seniorów.

Zawody Będzie sędziował Krzysztof Boryc sędzia klasy międzynarodowej .

 

 

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.