Jesteś tutaj: Start

Andrzejki

 

We wtorek  25 listopada 2014 roku Samorząd Uczniowski
zorganizował święto
św. Andrzeja
dla całej społeczności uczniowskiej

 

 

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole jak co roku odbyła się zabawa andrzejkowa.

W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Dzieci z klas I-III  bawiły w godzinach rannych, pod opieką wychowawców miały okazję powróżyć poprzez „lanie wosku”, „wychodzenie bucików za próg”, zabawy z butelką, ciastka z wróżbą, i inne. Niezawodni rodzice zadbali o pyszny poczęstunek dla swoich pociech.

Dla uczniów klas IV-VI Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową na korytarzu szkolnym. Młodzież bawiła się na parkiecie przy muzyce serwowanej przez DJ. Mikołaja Stupnickiego. Uczennice z klasy VI ( Martyna Sosińska, Marta Bielecka, Julia Straczuk) przygotowały wróżby. Przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły z  magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy bawili się wesoło. W odświętnie przystrojonych klasach na uczniów czekał słodki  posiłek.

 

 

 Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.