Jesteś tutaj: Start

 

Święto Patrona Szkoły 2015

 

1 czerwca 2015 roku, w Dzień Dziecka obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły- św. Jana Pawła II. Był to dzień bardzo uroczysty, albowiem po wspólnej Eucharystii w naszym parafialnym kościele wróciliśmy do szkoły na akademię. Uświetnił ją wspaniały gość- Jego Ekscelencja ks. biskup Piotr Sawczuk. Na wstępie uroczystości w szkole p. dyr. Andrzej Stanicki przywitał dostojnego gościa i przypomniał zebranym, jaką rolę pełni patron w szkole. Następnie najmłodsi uczniowie z klasy I- Patrycja Sobstyl i Damian Nahuluk wierszem i kwiatami wyrazili wdzięczność za obecność ks. Biskupa wśród nas.

Punkt kulminacyjny stanowiła akademia o Janie Pawle II i przesłaniu Jego pontyfikatu w wykonaniu klasy szóstej naszej szkoły, z pomocą ucznia z klasy I, którą przygotowała p. Małgorzata Sakowicz. Usłyszeliśmy słowa wiersza:

„Zatrzymam się na chwilę,
Wsłucham się w  Twoje słowa,
Zrobię rachunek sumienia,
Z godnością popatrzę na brata,
Przytulę płaczące dziecko,
Uśmiechnę się do starca,
Spojrzę w niebo,
Ściągnę promienie radości…

Ten właśnie wiersz stał się myślą przewodnią przemówienia, jakie do nas wygłosił J. E. Ks. Biskup Piotr.  Jego słowa wprowadziły nas w świat myśli                    i słów Jana Pawła II i zachęciły do głębszej refleksji nad naszym życiem. Na zakończenia uroczystości p. dyrektor podziękował wszystkim za przybycie i trud włożony w przygotowanie święta, zaś  nasz proboszcz o. Wojciech Gwiazda przekazał dzieciom z okazji ich święta słodki podarunek.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.