Jesteś tutaj: Start

Zakończenie roku szkolnego

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W SZKOLE PODSTAWOWEJ  IM. JANA PAWŁA II W ORCHÓWKU

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, która miała miejsce 26 czerwca 2015 r., w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 800 .Zebrana w świątyni młodzież wysłuchała słów o. Wojciecha Gwiazdy  kierowanych właśnie do niej, w cichej modlitwie podziękowała za całoroczną pracę. Następnie wszyscy zgromadzeni: rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej o godz. 900 nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy piątej, a następnie pożegnanie absolwentów. W bieżącym roku mury naszej szkoły opuściło 15

uczniów klasy szóstej. W dalszej części uroczystości absolwenci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce: Mateusz Jakubik, Martyna Sosińska. Marek Sakowicz i Kacper Kozak, otrzymali z rąk pana dyrektora Andrzeja Stanickiego nagrody i wyróżnienia .

Następnie głos zabrał sekretarz Gminy Włodawa pan Andrzej Kratiuk. Podziękował uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny; życzył też zebranym udanych, bezpiecznych i długich wakacji. Wyraził nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły i, w następnych roku szkolnym, z jeszcze większą ochotą na nowo podjąć trud nauki.

W imieniu Wójta Gminy Włodawa pana Tadeusza Sawickiego wręczył uczniom klasy szóstej nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Nagrodę wójta za średnią ocen 5,0 otrzymali: Mateusz Jakubik, Martyna Sosińska i Marek Sakowicz. Rodzice wymienionych uczniów, państwo Małgorzata i Janusz Sakowicz, Iwona i Paweł Sosińscy oraz Bożena i Antoni Jakubik odebrali z rąk pana wójta listy gratulacyjne.

Nagrodzeni zostali także uczniowie z pozostałych klas (I – V). Pan Dyrektor razem z wychowawcami wręczył wyróżnienia i nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Andrzej Stanicki pogratulował uczniom wyników, podziękował nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożył wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku. Wychowawcy wręczyli też w salach świadectwa swoim wychowankom.

 

 

 

2015

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.