Jesteś tutaj: Start

Dzień Babci i Dziadka

Niechaj dziadzio z babunią tak nam długo żyją,
Póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
Niech się dziadzio z babcią nażyją do woli.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Orchówku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W związku z tym dnia 26 stycznia 2016 r. , w  pięknie udekorowanej hali gimnastycznej naszej szkoły, odbyła się  wspaniała impreza. Na wstępie Dyrektor Szkoły- pan Andrzej Stanicki przywitał licznie przybyłych gości ciepłymi słowami. Następnie  wszystkie grupy, a więc: oddziały przedszkolne i klasy I- III, zaprezentowały swoje programy artystyczne. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Miłą niespodzianką okazała się inscenizacja Jasełek w wykonaniu oddziału przedszkolnego 5- 6- cio latków, zaś furorę zrobił wspólny występ wszystkich wnucząt odśpiewujących gromkie „Sto lat” na cześć drogich babć i dziadków. Pokazom artystycznym towarzyszył słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

W przygotowanie tak wielkiej imprezy, w której uczestniczyło blisko 150 osób było zaangażowanych wiele osób, a więc panie wychowawczynie : Anna Sołtan, Celina Byczik, Ewa Symoniuk, Ewa Marciocha i Krystyna Filipek; następnie Małgorzata Sakowicz- nagłośnienie i zdjęcia, Bogdan Nahuluk- przewodniczący Rady Rodziców- finanse oraz przedstawiciele Rady Rodziców z poszczególnych klas- poczęstunek.

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.