Jesteś tutaj: Start

Urodziny kraju

 

Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny został przygotowany został przez uczniów klasy II, III i VI pod kierunkiem pań Joanny Krzowskiej i Małgorzaty Sakowicz.

Scenariusz montażu słowno- muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze.     W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, a pomogła w tym inscenizacja o przygodach w szkole małego Jasia. Występujący w akademii uczniowie klasy III zaprezentowali się w wierszach o pięknie naszej Ojczyzny i o miłości do niej. Cała społeczność naszej szkoły z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Program artystyczny był przedstawiony również w kościele parafialnym w Orchówku,  po Mszy świętej za Ojczyznę w dniu 11listopada.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.