Jesteś tutaj: Start

Dzień Nauczyciela

NAUKA JEST  JAK NIEZMIERNE  MORZE…

IM WIĘCEJ JEJ PIJESZ, TYM BARDZIEJ JESTEŚ SPRAGNIONY.

STEFAN ŻEROMSKI

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. To dzień, w którym uczniowie okazują swoją wdzięczność szczególnie tym, którym serdeczna troska o dobro wychowanków, głęboki humanitaryzm, życzliwy stosunek do świata i ludzi oraz wierność wybranej służbie społecznej towarzyszy przez całe życie.

 

Uroczyste obchody tego święta miały miejsce 13 października 2017 r. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w holu budynku szkoły na uroczystej akademii, na którą przybył p. Andrzej Kratiuk- sekretarz Gminy Włodawa , p. Krystyna Markowska- emerytka, a także liczne grono rodziców.

Artyści skierowali do przybyłych następujące słowa: Drodzy nauczyciele, życzymy, by ziarno rzucane do duszy naszej, nie szło na marne i powołanie w tej pracy potrzebne, było cierpliwe i zawsze ofiarne. Tymi i innymi słowami młodzi artyści z klas III, V i VII  wypowiedzieli oraz wyśpiewali wiele pięknych i wzruszających  słów, dziękując za nauczanie oraz wychowanie. Nie zabrakło również przyznania się uczniów do tego, że czasami nie domagają , ale za to serdecznie przepraszają. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

Pan Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom i paniom Małgorzacie Sakowicz i Iwonie Korzeniewskiej, które przygotowały całość uroczystości.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Sekretarz Gminy Włodawa- p. Andrzej Kratiuk, który życzył wszystkim pracownikom oświaty i emerytom  dużo zdrowia, miłości i cierpliwości oraz wręczył dyrektorowi nagrodę Wójta Gminy Włodawa .

Następnie pan dyrektor wręczył nauczycielom nagrody . Wśród wyróżnionych znaleźli się: p. Joanna Krzowska, p. Małgorzata Sakowicz i p. Teresa Paszkiewicz. Na zakończenie uroczystości pan dyrektor złożył wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta i zaprosił na poczęstunek przy kawie w szkolnej stołówce.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.