Szkolny Skills Challenge

Mierz Wysoko

Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonają na tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami będą zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole. W każdej ze szkół na podstawie czasu wyłoniony zostanie zwycięzca, który zdobędzie tytuł mistrza. Dziesięciu mistrzów zostanie zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego finału Szkolnego Skills Challenge Mierz Wysoko 2017, który odbędzie sie w Łodzi - rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzcy, ale również dla nauczyciela wychowania fizycznego będzie wyjazd do USA na mecz ligi NBA.

We wtorek 17 października w naszej szkole odbyły się kwalifikacje do finału. Udział w nich wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Włodawy, Różanki, Żukowa i Orchówka.

Projekt zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.