Jesteś tutaj: Start

Ślubowanie klasy I

 

8 listopada 2017 roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Przybyli na nie zaproszeni goście: pan dyrektor Andrzej Stanicki, rodzice, nauczyciele, uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych.Ceremonię rozpoczęły występy, w trakcie których radośni i dumni pierwszoklasiści, przy wsparciu starszych kolegów, prezentowali swój aktorski kunszt pod czujnym okiem wychowawczyni Krystyny Filipek.

Momentem najbardziej oczekiwanym było złożenie przysięgi i pasowanie na ucznia.

Z powagą wypowiedziano słowa mówiące o sumienności, szacunku, odpowiedzialności i pracowitości. Z dużą odwagą nadstawiano do pasowania ramiona, na które delikatnie, ale zdecydowanie  opadał wielki  ołówek, który w rękach p. dyrektora Andrzeja Stanickiego nabrał wyjątkowej mocy- uczynił dzieci pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy oraz prezenty z życzeniami od przedszkolaków i ogromny rożek słodyczy od starszych kolegów.

Końcowym elementem tej uroczystości było wykonanie pamiątkowych zdjęć oraz spotkanie przy pięknie udekorowanych stołach i pysznym poczęstunku.

Życzymy naszym uczniom, aby nauka była dla nich radością, drogą do wielkich i mądrych odkryć, a w przyszłości umożliwiła realizację swoich marzeń.

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.