Jesteś tutaj: Start

Święto Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości jest na stałe zapisane w kalendarzu świąt i uroczystości Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II  w Orchówku.

99 rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystą Mszą świętą i akademiami w kościele i szkole. Wszyscy przypomnieliśmy sobie dzieje naszego narodu. Na zawsze pozostaniemy wdzięczni walczącym rodakom, za życie w wolnym kraju, w niepodległej Polsce.

W tym roku szkolnym uroczystość z tej okazji przygotowały klasy III,V, VI, VII pod kierunkiem p. Joanny Krzowskiej i  p. Małgorzaty Sakowicz. 10 listopada 2017 cała szkoła przepełniona była podniosłym nastrojem, wszędzie barwy narodowe i ojczyste symbole. Po raz kolejny uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze daty oraz okoliczności upadku i podźwignięcia się Państwa Polskiego. Wierszem i piosenką uczcili pamięć  tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Przygotowaną przez uczniów piękną i wzruszającą lekcję historii obejrzeli również rodzice, nauczyciele, ojcowie Kapucyni i cała społeczność Orchówka 12 listopada 2017 roku w miejscowym kościele pw. św. Jana Jałmużnika.

Dziękujemy serdecznie uczniom  nauczycielom

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.