Jesteś tutaj: Start

Dzień Babci i Dziadka

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60. ubiegłego wieku i na stałe weszły w nasze kalendarze.Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.Dnia 19 stycznia odbyła się w naszej szkole ta wspaniała impreza.Klasy I- III w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci wraz ze swoimi wychowawcami  przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Klasa II zaprezentowała natomiast program taneczny.Oddziały  przedszkolne przygotowały jasełka w swoich salach, na które przybyli licznie zaproszeni ich babcie i dziadkowie.
Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, a także  własnoręcznie przygotowane upominki. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w wychowanie rodziców i nich samych.

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.