Ferie2018

FERIE ZIMOWE 2018

W czasie ferii zimowych w naszej szkole był realizowany Program „Zima  lubi dzieci, najbardziej na świecie”. Zajęcia odbywały się w dniach od 30 stycznia do 1 lutego 2018 roku.

Założone cele, takie jak: ukazanie sposobów na kreatywne spędzanie wolnego czasu, uświadomienie szkodliwości palenia tytoniu, picia alkoholu i używania narkotyków, kształtowanie zdrowych zachowań w życiu codziennym oraz promowanie zdrowego stylu życia, zostały zrealizowane poprzez:

• wspólne rozmowy i  dyskusje na temat: szkodliwości palenia tytoniu
    i przebywania w towarzystwie osób palących, negatywnych skutków zażywania alkohol i środków odurzających, jak również zdrowego sposobu odżywiania się;
  • zajęcia  artystyczno – ruchowe: plakaty na powyższe tematy, zespołowe gry sportowe, drużynowe tory przeszkód;
  • zajęcia  konstruktywno –ruchowe: budowanie robotów z pudełek,
  • nocne  zajęcia czytelniczo – ruchowe: czytanie instrukcji wykonywania szalika na palcach; czytanie i dostosowanie do potrzebnej ilości porcji przepisów kulinarnych;
  • zajęcia umysłowo- ruchowe: gry stolikowe, szach, szarady, skakanka, zabawa z chusta animacyjną;
  • nocna dyskoteka, seanse filmowe, tańce grupowe, przygotowanie dekoracji walentynkowej.

Oprócz tego uczniowie wraz z pomocą dyżurujących nauczycieli i pań kucharek: smażyli gofry, piekli babeczki, piekli pizzę, przygotowali kanapki na śniadanie i słodkie wafle.