"Trzymaj formę"

„Trzymaj formę!” - Spotkanie z dietetykiem

W dniu 28  lutego 2018  roku gościliśmy w naszej szkole dietetyka panią Annę Byszuk z Gabinetu Poradnictwa Dietetycznego we Włodawie. W ramach programu edukacyjnego „Trzymaj formę!”  przeprowadziła spotkanie na temat zdrowego stylu życia.

Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcała młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda                 i ile powinniśmy jej wypijać.

Dużą uwagę pani Ania, zwracała również  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, wolne pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat swojej diety. Nie obce im były takie pojęcia jak tran, węglowodany czy białka. Z zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.