Jesteś tutaj: Start

Konkurs ortograficzny

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 21 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance miał miejsce I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Zamoyskich „ Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, którego celem było promowanie idei dbałości o piękno języka polskiego oraz uczczenie 100 rocznicy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych: w Orchówku, Żukowie i Różance oraz klas II-III gimnazjum nr 1 i 2 we Włodawie, którzy indywidualnie rozwiązywali test ortograficzny w trzech kategoriach wiekowych. Trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę: Magda Junasza- kl. IV, Dominik Czoboda-kl. V, Weronika Kasperkiewicz-kl. VI.

Uczennica naszej szkoły Weronika Kasperkiewicz zajęła I miejsce w kategorii klas  VI-VII, zaś Dominik Czoboda zdobył wyróżnienie w kategorii klas IV-V. Uczniowie ci otrzymali nagrody rzeczowe. Magda Junasza otrzymała pamiątkowy dyplom

Dzięki uzyskaniu przez naszych uczniów w konkursie największej ilości punktów, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orchówku została nagrodzona okolicznościowym pucharem.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.