Konkurs biblijny

13 marca 2018 roku w Parczewie w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły  odbył się etap rejonowy II Diecezjalnego Konkursu Biblijnego w diecezji siedleckiej. Wzięło w nim udział 13 uczniów klas drugich gimnazjalnych oraz klas siódmych szkół podstawowych z czterech dekanatów: parczewskiego, włodawskiego, wisznickiego i hańskiego. Hasło II DKB brzmi: „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Marka” . Jego inicjatorem i pomysłodawcą jest Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda.
Uczestnicy konkursu odpowiadali na 33 pytania konkursowe. Po zakończeniu zmagań uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia filmu o tematyce religijnej. W tym czasie komisja konkursowa sprawdziła prace. Naszą szkołę reprezentował uczeń Kacper Szeląg z klasy VII, któremu do przejścia do etapu diecezjalnego zabrakło bardzo niewiele. Katechetą Kacpra jest p. Małgorzata Sakowicz.  Uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.