Jesteś tutaj: Start

Światowy Dzień Poezji

 

 

Światowy Dzień Poezji

 

obchodzony jest corocznie 21 marca od 2000 roku. Święto to ustanowione zostało  przez UNESCO jesienią 1999 r., by promować czytanie, tworzenie, publikowanie i nauczanie poezji na całym świecie.Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod tyt. „Uskrzydleni słowem – A To Polska właśnie” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.Wzięli w nim udział uczniowie z klas od I do VI oraz  dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 -latków.  Najlepsi recytatorzy, których wytypowała.Komisja konkursowa, wezmą udział w
Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej
„Piękna nasza Polska cała”, organizowanym przez naszą szkołę.

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.