Jesteś tutaj: Start

Ku niepodległej

 

"Ku niepodległej" - pokazy grupy artystycznej Rekonstrukto

18 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z Dębiny  zaprezentowała uczniom z oddziałów przedszkolnych oraz klas   I-VII pokaz historyczny pt. "Ku niepodległej"- opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Podczas pokazu artyści zapoznali uczniów z obyczajami i kulturą epoki. Każdy mógł osobiście obejrzeć kolekcję broni, stroje, uzbrojenie. Zebrani mieli okazję przypomnieć sobie (lub dopiero poznać) dzieje powstań narodowych oraz walk oddziałów polskich podczas I wojny światowej. Szczęśliwcy posługiwali się bronią, ubierali ówczesne mundury, opatrywali lub byli opatrywani. Duże wrażenie zrobił pokaz musztry. Na koniec nastąpiła prezentacja broni dla wszystkich zainteresowanych, na co wiele osób czekało z niecierpliwością. Ta wesoła lekcja pozwoliła uczniom zrozumieć jak wyglądały dążenia Polaków do niepodległości.

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.