Jesteś tutaj: Start

III Powiatowy Konkurs Czytelniczy

III Powiatowy Konkurs Czytelniczy

 

22 maja 2018 r. o godz. 13.00  w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla klas IV-VI,którego organizatorem był LSCDN oraz Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie. Zgromadzonych laureatów, nauczycieli i rodziców przywitały: Teresa Kozioł-konsultant LSCDN i Elżbieta Szewczyk-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. Konkurs przebiegał w II etapach - szkolnym i powiatowym, w których brało udział 121 uczniów z powiatów - chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. Uczestnicy mieli wykazać się znajomością następujących lektur: Lewis Clive Staples "Opowieści z Narnii", Jan Brzechwa "Akademia Pana Kleksa", Henryka Sienkiewicz "Janko Muzykant", Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza", Johna Ronalda Reuel Tolkien "Hobbit, czyli tam i z powrotem", Małgorzata Musierowicz "Kłamczucha", Frances Eliza Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród", mitów Jana Parandowskiego. Ci, którzy uzyskali z tekstu konkursowego minimum 32 punkty (80%) zostali laureatami.

Wśród laureatów znalazła się uczennica z naszej szkoły – Oliwia Kozieja z  klasy V. Laureaci otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy.

Nauczyciele przygotowujący  uczniów naszej szkoły do konkursu: Mirosława Mejer i Teresa Paszkiewicz.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.