Święto Patrona Szkoły- św. Jana Pawła II- 2018

Święto Patrona Szkoły- św. Jana Pawła II-  2018

18 maja 2018 roku, obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły- św. Jana Pawła II. Był to dzień bardzo uroczysty,  który rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w naszym parafialnym kościele. Po nabożeństwie wróciliśmy do szkoły na akademię. Na wstępie uroczystości w szkole p. dyr. Andrzej Stanicki  przypomniał zebranym, jaką rolę pełni patron w szkole i jak to było 11 lat temu, kiedy świętowaliśmy nadanie szkole imienia.

Następnie uczniowie z klas IV- VII  zaprezentowali utwory, które napisali sami, bądź ich koledzy i koleżanki z innych klas o Janie Pawle II. Zostało wykonanych 12 wierszy, a oto ich autorzy: Wiktoria Ładziak, Dominika Prokurat, Oliwia Kozieja, Wiktoria Gotowiec, Ilona Głowacka, Amelia Paciuk, Kuba Adamczyk, Dominik Czoboda, Kacper Bednarczuk, Wiktoria Pruszkowska, Martyna Worobij i Ewelina Stolarska. Wspólne odśpiewanie piosenki zakończyło akademię, po której p. dyrektor podziękował uczniom i p. Małgorzacie Sakowicz za przybliżenie postaci Patrona, a także pogratulował autorom odwagi w prezentacji własnych dokonań literackich.