Jesteś tutaj: Start

Dzień Nauczyciela 2018

Dzień Nauczyciela 2018

,,Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.
W podziękowaniu, za trudną prace
i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia...

 

 

 

Dzień Nauczyciela to popularna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. Jest to polskie, państwowe święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Wprowadzono je 27 kwietnia 1972 roku na mocy Karty praw i obowiązków nauczyciela. Święto upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego jako pierwsze ministerstwo oświaty w Polsce. Jest to okazja do podziękowania nauczycielom za wysiłek, który wkładają w nauczanie dzieci i młodzieży.

Nie inaczej było również w naszej szkole. Obchody tak ważnego święta odbyły się w piątek 12 października. Zostali na nie zaproszeni dostojni goście w osobie Pań Emerytek, wszyscy nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni i Pan Sekretarz Gminy Włodawa- Andrzej Kratiuk. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII pod kierunkiem p. Małgorzaty Sakowicz i we współpracy z wychowawcami klas przygotowali program artystyczny przedstawiający pracę nauczyciela i podziękowali pedagogom za ich trud. Samorząd klas I- III przygotował miłe upominki, które wręczyli członkowie zarządu SU klas starszych. Dekoracja tegorocznej akademii przypadła w udziale paniom z klas I-III.

Na zakończenie głos zabrała p. Teresa Paszkiewicz odczytując list nieobecnego Pana Dyrektora a następnie  p. Andrzej Kratiuk , który podziękował wszystkim pracownikom za trud i poświęcenie oraz złożył okolicznościowe życzenia.

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2022

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.