Jesteś tutaj: Start

AKADEMIA Z OKAZJI 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

AKADEMIA Z OKAZJI 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to ważna data w historii Polski i Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.  7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

połączona z pożegnaniem p. Tadeusza Sawickiego, który był wójtem gminy Włodawa przez 18 lat.

Uczniowie z klas IV- VIII zaprezentowali montaż słowno– muzyczny zatytułowany „Opowiedz nam moja Ojczyzno”, w którym przedstawili „Polską drogę do niepodległości” czyli wydarzenia z historii: rozbiory, powstania, okres I wojny światowej. W drugiej części akademii zaprezentowali utwory mówiące o Polsce, symbolach narodowych i miłości do Ojczyzny, a na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Wielu wzruszeń dostarczyły także pieśni patriotyczne  i dekoracja, który zachęcały do miłości Ojczyzny. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Sakowicz, Marta Ćwik i Teresa Paszkiewicz.

W dalszej kolejności głos zabrał pan dyrektor Andrzej Stanicki dziękując za pracę nad przedstawieniem , a następnie przechodząc do słów podziękowania p. Tadeuszowi Sawickiemu za długoletnią współpracę. Zostały przypomniane jego działania, dzięki którym mamy rozbudowaną szkołę, nową halę, boisko i świetnie wyposażoną placówkę. Wyrazem naszego podziękowania były kwiaty i akcesoria podróżnicze: lupa, kompas i luneta.

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2023

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.