Jesteś tutaj: Start

Na drodze agresji i przemocy...


 

 

100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża obchodzono w naszej szkole pod hasłem: „ Na drodze agresji i przemocy, nie można dojść do lepszej przyszłości”.

W tym dniu młodzież z klasy VIII udzieliła odpowiedzi na pytania: Co to jest przemoc? Co to jest agresja? Co to jest cyberprzemoc? Co cechuje sprawcę przemocy? Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wiersze o agresji.

Wszyscy uczniowie wraz z przedszkolakami, pod kierunkiem pani C. Byczik wspólnie śpiewały piosenki: „ Szła agresja przez wieś”, „Żyj bez agresji”, „niech żyje miłość”. Były to teksty ułożone do melodii znanych piosenek.

Uczniowie z wszystkich klas wykonali znaki zakazu przeciw agresji, które umieszczono na gazetce szkolnej. Oprócz tego na korytarzach w całej szkole rozwieszono przysłowia i hasła przeciw agresji.

Ogłoszono również „Przerwę Mima”. Na znak sprzeciwu przeciw agresji i przemocy, na jednej z przerw uczniowie powstrzymywali się od mówienia przez 5 minut. Opracowano też kodeks zasad właściwego zachowania, z którym zapoznano wszystkich uczestników apelu.

 

 

 

Galeria zdjęć

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2020

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.