Jesteś tutaj: Start

Hołd Niepodległej


"Hołd Niepodległej"


Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, we wtorek 12 listopada w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z montażem słowno– muzycznym, w której udział wzięła cała społeczność szkolna oraz rodzice i zaproszeni goście ojciec Piotr  Woźniacki i pan Aldon Dzięcioł.

Wydarzenie to rozpoczął przemówieniem dyrektor szkoły pan Andrzej Stanicki, który nawiązał do wydarzeń z tamtego okresu oraz  mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.
W trakcie uroczystości można było usłyszeć wiersze w wykonaniu uczniów ze  wszystkich klas i dzieci z oddziałów przedszkolnych, przeplatane pieśniami o tematyce  patriotycznej, w wykonaniu wszystkich zebranych. W ramach krzewienia kultury i historii naszego rejonu, uczniowie z klasy siódmej Oliwia i Jakub zaprezentowali wiersz „Aleja Piłsudskiego” z tomiku pana Aldona Dzięcioła „Polesie. Moja Mała Ojczyzna”.

Na zakończenie odśpiewano wspólne hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".


Za uroczystość odpowiedzialne były panie Małgorzata Sakowicz i Teresa Paszkiewicz.

 

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2020

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.