APEL KURATORA OŚWIATY W LUBLINIE

Apel Kuratora Oświaty do rodziców, opiekunów i uczniów

12 marca 2020

Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie i uczniowie
szkół z województwa lubelskiego

w nawiązaniu do obowiązującego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie wyjaśniam, ze podjęta decyzja ma na celu zniwelowanie możliwości ewentualnego zarażenia uczniów, przebywających w dużych zbiorowościach, podróżujących środkami komunikacji publicznej. Dlatego, ważnym jest, aby w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych dzieci i uczniowie pozostali w tym czasie w domach, zaniechali wyjść i kontaktów towarzyskich.

Apeluję, aby nie traktować czasu zawieszenia zajęć jako dodatkowych ferii. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły powinna zostać wykorzystana do powtórzenia i utrwalenia wiadomości i umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do podjęcia kroków w celu organizacji nauczania na odległość, z wykorzystaniem dostępnych narzędzi (dziennik elektroniczny, platformy edukacyjne, poczta elektroniczna). Nauczyciele będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Wkrótce na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie, uruchomiona zostanie zakładka z materiałami dydaktycznymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, z których będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele. Zachęcam Państwa rodziców do śledzenia bieżących informacji na stronie internetowej urzędu (www.kuratorium.lublin.pl).

Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo, bardzo proszę o ograniczenie osobistych wizyt w Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz w Delegaturach. Wszelkie wątpliwości i pytania można zgłaszać telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

W godzinach od 7:30 do 15.30 do Państwa dyspozycji pozostaje numer ogólny do urzędu 81 53 85 200 natomiast w godzinach od 15.30 do 18.00 numer 81 53 85 222.

Adresy email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
oraz w Delegaturach:
• Delegatura w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska telefon: 83 34 38 173, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• Delegatura w Chełmie, ul. Niepodległości 1, 22-100 Chełm, telefon: 82 56 31 960, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• Delegatura w Zamościu, ul. Lwowska 19, 22-400 Zamość, telefon: 84 63 85 743, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Życząc zdrowia, liczę na Państwa zrozumienie.

Łączę wyrazy szacunku
Teresa Misiuk