ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Od 25 maja 2020 r. Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku wznawia swoją działalność z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących
w okresie epidemii COVID-19.

Biblioteka dla uczniów i nauczycieli otwarta będzie w:

-  środę                       w godz.  10.00 – 12.00

-  czwartek                 w godz.  10.00 – 12.00

Korzystanie z usług biblioteki odbywać się będzie na zasadach:

• WYPOŻYCZANIE - indywidualnie przez uczniów w bibliotece  lub przez rodziców w drzwiach głównego wejścia do budynku szkoły, po wcześniejszym zamówieniu książek.

• ZWROTY - przyjmowane będą w wyznaczonych miejscach i podlegać będą
7 - dniowej kwarantannie (stolik przy głównym wejściu do szkoły, korytarz przy pracowni komputerowej)

Zamówienie na książki można dokonać wysyłając  maila  na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z podaniem tytułu książki oraz klasy,  imienia i nazwiska czytelnika, z co najmniej 1 dniowym wyprzedzeniem.

Limit osób przebywających przy stanowiskach do wypożyczania i do zwrotu książek - 1 osoba.

W celu zachowania dystansu przestrzennego w bibliotece może przebywać jednocześnie 2 osoby.

Uczniowie chcący skorzystać z zasobów biblioteki szkolnej powinni posiadać oświadczenie / zgodę rodziców lub prawnych opiekunów, na wejście do budynku szkoły. Od uczniów korzystający z zajęć opiekuńczo-wychowawczych powyższa zgoda nie jest wymagana.

Wszystkie  wypożyczone z biblioteki książki należy zwrócić do dnia 17 czerwca 2020 roku w wyznaczone miejsca.

Proszę  zachowanie zasad bezpieczeństwa:

1) 2 osoby w bibliotece - pozostali oczekujący na  na korytarzu szkoły
z zachowaniem odstępów minimum 2 m.,

2) noszenie maseczki, rękawiczek lub dezynfekcję rąk,

3) osoby  oczekujący na zewnątrz zachowują odstęp minimum  2 m.