Razem na świeta

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orchówku przystąpiła do akcji MEN Razem na Święta” 2021, którą przeprowadził Szkolny Klub Wolontariusza "Otwarte Serca".Cel nadrzędny akcji to budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji uczniowie wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i ozdoby bożonarodzeniowe w tym świąteczne pierniczki, którymi obdarowały osoby z rodziny, pracowników szkoły, sąsiadów, osoby starsze i samotne, przyjaciół oraz służby mundurowe strzegące naszej granicy. Włączono się również w akcję charytatywną "Szlachetna Paczka", przygotowując stroiki świąteczne darczyńcom.

Zorganizowano wspólne kolędowanie i zajęcia o tematyce świątecznej celem przybliżenia dzieciom tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z COVID – 19 podczas działań realizowanych w ramach akcji „Razem na Święta”.