Jesteś tutaj: Start

Noc z twórczoscią M. Konopnickiej

 

 

MK

Nocą z 8 na 9 października Szkoła Podstawowa w Orchówku tętniła życiem.Uczniowie uczcili setną rocznicę śmierci Marii Konopnickiej.

Uroczystość rozpoczęto Balem Krasnoludków, podczas którego odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych uczestników , prowadzonym przez panią Bogusławę Górską- lokalnego koordynatora społecznej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Na Balu pojawił się duch Marii Konopnickiej, który przybliżył dzieciom postać wielkiej pisarki. Natomiast jej utwory głośno czytali dzieciom zaproszeni goście:
Sylwester Kosidło, Krzysztof Kisiel, Dariusz Makarewicz, Bogdan Nahuluk, Dyrektor szkoły Andrzej Stanicki oraz Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki.

Dzieci wraz z dorosłymi brały udział w różnych konkursach sportowo – zabawowych, za które otrzymywali  nagrody sponsorowane przez GK ds. RPA przy UG Włodawa. Podczas  Balu serwowano jagodowy tort i koktajl.

Bal zakończył się 21.30, po czym część dzieci wróciła do domów, a 30 uczniów pozostało na noc wraz z opiekunami i wolontariuszami na dalsze świętowanie. O godz.800 nastąpiło podsumowanie imprezy, podziękowanie uczestnikom za udział, rozdanie zakładek do książek z hasłami społecznej kampanii CPCD oraz pożegnanie uczestników.

Organizatorami imprezy były: Anna Sołtan, Krystyna Filipek, Teresa Paszkiewicz i Natalia Stańczuk.

Pomagali  wolontariusze z I OL we Włodawie:

Sara Kuchta, Monika Paszkiewicz, Maciej Filipek.

Drukuj PDF

Powrót

 

 

"Musicie  od  siebie  wymagać,
nawet  gdyby  inni
od  was  nie  wymagali"

Jan Paweł II

Copyright © Szkoła Podstawowa im.Jana PawłaII w Orchówku 2019

Template by Joomla Templates & Lombard Warszawa.